Nekopej si hrob svou vlastní vidličkou a nožem!!!

Celulitida

30. března 2009 v 22:06 | marsi ♥ |  Tipy & Triky
Silnější nebo sportovní štíhlá postava - celulitida se nezastaví před ničím
V posledních letech se šíří doslova jako mor celým světem. Donedávna se vyhýbala například Japonkám, Číňankám nebo Jihoameričankám, dnes už si nedovolí pouze na muže.
Důvodem globalizace tohoto jevu je zvýšený příjem hormonů, především ženského "těhotenského" progesteronu. Rozšíření hormonální antikoncepce, změna stravovacích návyků, konzumace masa z průmyslových chovů dokrmovaných růstovými hormony, dědičnost a sedavé zaměstnání s minimem pohybu během dne - to jsou faktory, které rozvoji celulitidy nahrávají.

Odkud se bere " pomerančová kůže"?
Tukové buňky v podkoží zvětšují svůj objem a protože nemají dostatek místa, tlačí se nahoru a vzniká "pomerančová kůže". Vlivem hormonálních změn se oslabuje "čistící" funkce lymfatického systému a u žen jsou to právě tukové buňky na stehnech a hýždích, které na sebe váží odpadní látky, kterých se tělo nedokázalo zbavit.
Jak s celulitidou bojovat?
Správný pitný režim - denně vypít až 3 litry nesycených, neslazených tekutin. Výborné jsou pročišťující čaje z fenyklu, kopřivy, šalvěje. Je dobré omezit kávu a alkohol.
Zdravá životospráva - omezíme tuky, cukry, potraviny s velkým obsahem "éček", vyhneme se fastfoodům, trvanlivým potravinám. Zvýšíme spotřebu čerstvých potravin, tmavého pečiva, živočišné bílkoviny nahradíme zčásti rostlinnými. A jestli to se změnou životního stylu myslíme vážně, přestaneme kouřit.
Pohyb je nezbytný - nejvhodnější jsou aktivity jako jóga, plavaní a vodní gymnastika, kolo, brusle. A samozřejmě cvičení zaměřená na problematické partie.
Masáže a krémy- aplikujeme denně po sprchování, kdy je pokožka nejlépe připravená absorbovat účinné látky, masážním kartáčem z přírodních materiálů. Kofein, kakao, mátový extrakt podporují prokrvení pokožky. Fenykl nebo L-Carnitin brání ukládání tuku a podporují jeho odbourávání. Krém krouživě vmasírujte do pokožky ve směru od kolen nahoru. Praktické jsou i preparáty obsahující masážní částečky. Ideální je spojení s lymfodrenáží.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama