Nekopej si hrob svou vlastní vidličkou a nožem!!!

idealne hubnuti

31. března 2009 v 23:34 | marsi ♥ |  Tipy & Triky

Ideální hubnutí


Klasická dieta není řešením váhových problémů!
Jestliže omezíte jakýmkoliv způsobem stravu (je jedno zda hladovíte, držíte dělenou stravu nebo jíte pouze zeleninu), přinese to pouze krátkodobý výsledek. Tyto diety jsou založeny na omezení přijímaného množství kalorií, se kterým je však spojen i úbytek živin - tělu chybí důležité látky. Jakmile tedy dietu skončíte (to bývá většinou z důvodu nadměrných chutí, hladu, nervozity či ohrožení zdraví), tělo si okamžitě začne budovat "zásoby" tak, aby se připravilo na případnou další dietu a hladovění. Tyto zásoby se týkají bohužel i tuku - to je ten známý JO-JO efekt.

Jak tedy zdravě zhubnout?

Klíčem k trvalému snížení váhy není pouze omezení přísunu kalorií, ale hlavně vyváženost stravy- dostatek (ne nadbytek) kalorií, vitamíny, stopové prvky, mikronutrienty, vlákninu a další látky potřebné pro bezproblémové fungování těla. Věděli jste například, že...
  • Byste měli jíst minimálně 5 ks čerstvého ovoce a zeleniny každý den (min. 0,5kg)?
  • Jíst alespoň 2x týdně ryby?
  • Při stresu Váš organismus spotřebovává až 10x tolik hořčíku než když jste v pohodě?
  • Byste měli vypít denně 0,3-0,4 l tekutin na každých 10 kg Vaší váhy?

Co musí ideální dieta / výživa splňovat?

  • Obsahovat méně kalorií, než vydá Váš organismus.
  • Obsahovat komplexní výživu
  • Detoxikovat organismus, hlavně vyčistit tenké a tlusté střevo tak, aby se živiny mohly dobře vstřebávat.
  • Být jednoduchá na používání (jednoduše = bez stresu).
  • Chutnat! Uspokojovat oči i žaludek.
  • Nezabírat mnoho času na přípravu.

Správná dieta = trvalé zhubnutí. Co je třeba?

Zhubnout až na ideální váhu

Je velmi těžké si udržet nadváhu, aniž by se ještě zvyšovala. Vaše ideální váha bude pravděpodobně ta, kterou jste měli v 19-22 letech. Od té doby jste pravděpodobně již nevyrostli, kostra ani svaly Vám nezesílily ... je to tak?Zvýšit přísun živin

Snad nejdůležitější bod, který klasické diety neřeší anebo polovičatě. Pokud se Vám budou nedostávat některé živiny ve Vaší stravě, poznáte to. Budete mít hlad, chutě - lednička se stane Vaší přítelkyní, zvláště večer. Později budete unavení, zhorší se Vám kvalita vlasů, nehtů a pleti. Možná se Vám zhorší zdravotní problémy, protože Váš organismus nebude mít sílu se bránit. A dříve nebo později s takovouto dietou skončíte. A je tu JO-JO efekt. S naší dietou toto nehrozí. Doplňujeme do organismu všechny živiny, které by mohl potřebovat. Naopak tedy pocítíte nárůst energie, potlačení hladu, chutí a možná i zlepšení zdravotního stavu.

Detoxikace, vyčištění organismu

Ve Vašem organismu se hromadí odpadní látky - ve střevech, tuku, v buňkách. Samozřejmě, že to zatěžuje Váš organismus. Nedílnou součástí naší diety je vyčištění Vašeho organismu tak, aby mohl reagovat na živiny, které mu podáme. Zkrátka uděláte něco nejen pro svoji váhu, ale i celkové zdraví, takovou osobní "generálku".
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama