Nekopej si hrob svou vlastní vidličkou a nožem!!!

O 30 kilo lehčí

31. března 2009 v 23:10 | marsi ♥ |  Příběhy
"Nevěřila jsem, že stačí zdravě jíst a cvičit. Pak jsem ale zjistila, že ano."

"Nevěřila jsem, že stačí zdravě jíst a cvičit. Pak jsem ale zjistila, že ano."
Svoji hrbolatou cestu ke zdravé štíhlosti nám popsala jednadvacetiletá Katarína: "Když jsem se rozhodla shodit, hledala jsem nejlepší způsob, jak zhubnout a jak si nabytou váhu udržet.

Jako malé dítě jsem byla štíhlá, přibírat jsem začala až kolem desátého roku. Netrpěla jsem žádnou hormonální poruchou, prostě jsem jen ráda a hodně jedla. Milovala jsem halušky s brynzou, makové buchty a palačinky.

Že tloustnu, mi vůbec nevadilo. Ve třinácti jsem vážila osmdesát kilo. Dennodenně jsem musela slýchat posměšky a jedovaté poznámky. Děti se dokážou chovat hodně krutě, když nějak vybočujete z ,normálu'. Posmívali se mi ale i učitelé.

Nikdy nezapomenu na tři zážitky nebo spíše poznámky, které mě dovedly k rozhodnutí zhubnout. Jednou jsme se vypravili v rámci školního výletu i do jízdárny. Viděla jsem, jak těžce se na koně dostávají ostatní děti. Zařadila jsem se na konec fronty a trnula, co přijde. Nakonec mě do sedla přece jen vysadili, ale když jsem se rozjížděla, učitel s hrůzou v očích poznamenal: ,Vždyť toho koně zabije.' Celou projížďku jsem jen zadržovala slzy.

Další ránu jsem dostala při tělocviku. Hráli jsme vybíjenou a mě trefili jako první. Učitelka se smála a povídá ostatním: ,Ta se vám vybíjí, co? Snadný cíl!' Utekla jsem s pláčem, a když se mi učitelka přišla omluvit, že to nemyslela zle a že bych možná mohla začít žít zdravěji, odmítala jsem ji poslouchat.

Moje maminka razila zásadu ,nechte ji, jen ať se pěkně nají'. Moje o pět let starší sestra se jí mnohokrát snažila vysvětlit, že to se svou váhou budu mít ve škole těžké, protože se stanu terčem posměchu, ale máma na její rady kašlala. ,Vždyť už má tukem obalené i srdce,' vykřikla jednou sestra, aby mámu přiměla se mnou něco dělat. V tu chvíli jsem začala hubnout."

"Svíjela jsem se v křečích."

"Všechna má oblíbená jídla se pro mě ze dne na den stala tabu. Jedla jsem jen zeleninu, ovoce a kukuřičné lupínky.

A když jsem chtěla hubnout rychleji, nejedla jsem vůbec. Měla jsem pocit, že když nejím, mám víc energie. Každý den jsem doma cvičila, nejdřív podle videokazet, pak zpaměti. Že se mi dost často motá hlava, jsem ignorovala. Zajímal mě jediný cíl: zhubnout!

Po třech měsících jsem vážila 65 kilo. Já ale chtěla zhubnout ještě víc, jenže mé tělo přestávalo hladovění a ukrutný pohybový zápřah zvládat, a když jsem náhodou chtěla něco sníst, potravu nepřijalo a já se několik hodin kroutila v křečích.

Po několika vyšetřeních včetně žaludeční sondy lékaři zjistili, že se mi nedovírá jakási žaludeční chlopeň, a předepsali mi léky. Tehdy jsem si uvědomila, jak si ničím zdraví, a rozhodla se změnit taktiku. Vždyť co jsem měla ze štíhlé postavy, když jsem celé noci probrečela v křečích? Začala jsem znovu jíst, ale nepřestávala cvičit. Držela jsem si váhu 58 kg a byla spokojená."

"Zvracení je bezva!"

"V sedmnácti jsem trávila prázdniny u kamarádky, která byla štíhlá, přitom zdlábla, co chtěla. Během onoho léta jsem zjistila, v čem tkví její tajemství. Po jídle se nabytých kalorií zbavovala na záchodě! Tenkrát jsem bulimii neznala a zvracení mi připadalo jako skvělý nápad. Moct si zase dopřát halušky nebo čokoládu a přitom nepřibrat ani deko!

Za pár měsíců jsem ale začala mít paranoidní strach z jídla, pokud jsem hned po odložení příboru nemohla vyběhnout na záchod. Také se mi měnily nálady, kvůli maličkosti jsem vybuchla jako vzteklá fena.

Uvědomovala jsem si, jak se chovám, takže jsem se nakonec rozhodla tento zázračný vynález také opustit. Pořád jsem ale úzkostlivě hlídala, co si strkám do pusy. Pokud jsem neměla po ruce potravinu, která by splňovala moji představu o nízkokalorickém jídle, nejedla jsem vůbec. Takhle se to táhlo asi rok.

Potom nastal zlom a já zatoužila konečně se z bludného kruhu anorexie a bulimie vymanit. Přestala jsem veškerou pozornost věnovat jen jídlu. Jednoho dne jsem vyrazila do posilovny, kam jsem se dříve styděla chodit, a od té doby jsem cvičila čtyřikrát až pětkrát týdně.

Od závislosti na jídle (respektive na hladovění) jsem přešla k závislosti na cvičení. Stravovala jsem se zdravě, a dokonce si občas bez výčitek dala i nějakou tu kalorickou bombu. Zjistila jsem, že se mi díky posilování zrychlil metabolismus, takže si můžu víc dopřávat, aniž přiberu.

Po půl roce jsem ale přece jen zvolnila tempo, protože jsem se cítila moc vyčerpaná. Teď se moje váha pohybuje mezi 48 a 52 kily a už se ani nemusím tolik snažit, abych si ji udržela. Snad se mi také podařilo definitivně setřást všechny ty potravinové úchylky, kterými jsem trpěla. Lituju jen, že jsem od začátku nepochopila, že stačí jen zdravě jíst a cvičit. Jsem na svoji postavu pyšná, ale vím, že nejde lidi soudit jen podle zevnějšku, jak je dnes bohužel zvykem."

Postupovala správně? Hodnotí trenérka Alena Koukolíková: "Katarínu chválím, že přestala s bulimií a hladověním. Měla by jíst pravidelně a třikrát týdně cvičit."
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Daniela Daniela | 25. února 2015 v 13:57 | Reagovat

Wow ! To je hodně zajímavý. Úžasně napsaný. Ale nedokážu pochopit holky, co mají jenom kost a kůži a říkají o sobě, že jsou tak strašně tlusté..ty kecy nesnáším. Mě je 12 a vážím 56 kilo...snažím se jíst zdravěji a cvičím, ale ne kvůli tomu, abych zhubla. Tohle dělám kvůli tomu, že je to zdravé...dřív jsem jedla fakt hnusy a kvůli tomu se mi stávali menší problémy...zácpa, větší náchylnost k nemocím, míň energie a špatnej pocit z toho, že pořád přibírám a přibírám. Teď jsem to začala řešit. Jím ovoce, zeleninu, ale někdy si taky něco nezdravého zobnu. Asi mi napíšete, že jsem ještě malá a že je jedno kolik teď vážím a že pak budu vážit jinak než teď, ale já chci žít zdravě.
  Jinak tenhle článek mě ještě víc motivuje ke zdravějšímu způsobu života. Děkuju a přeju hodně štěstí :)

2 Antoshkahit Antoshkahit | E-mail | Web | 2. srpna 2017 v 17:56 | Reagovat

Good day!

Best cv and cover letters templates.

https://www.etsy.com/shop/ResumeX - Download resume templates in Word DOC with high print quality and ready-made formats, prepare a polished resume and win your dream job position.

These resume templates created by professionals who realize what recruiters look for.

Where to start?

STEP 1: Idea. Begin by organizing together the content of your cv. Bring into focus work experience, summary of qualifications, keywords and any other important information that makes a powerful resume. http://www.rawresume.com/ - “How to Write a Great Resume”  will take you through the whole game step by step.

STEP 2: Format chronological, functional or combination. Make sure you present your career in the layout that highlights your experience, knowledge, and skills the best thinkable way. See  https://www.jmu.edu/cap/students/jobintern/resumes/format.shtml - “Choosing a Format” Guide by James Madison University  to decide which format is the best for you.

STEP 3: Appearance.  https://www.etsy.com/shop/ResumeX -  Find the best template to ‘dress up’ your content. This page has different templates to choose from.

bye-bye...

3 DannyWhold DannyWhold | E-mail | Web | 18. srpna 2017 v 23:28 | Reagovat

ВНИМАНИЕ!!! Ядекс и отношение к клиентам смотреть всем!!!
Посмотрел и был в ШОКЕ....
Вот ссылка на Ютуб
https://www.youtube.com/watch?v=IdYDpLcuVnA

4 PeterGed PeterGed | E-mail | Web | 22. srpna 2017 v 8:53 | Reagovat

“Adoro viaggiare in Segway”. Il modo migliore per cadere in amore con Verona in nessun tempo!
Quando si dispone di un breve tempo a coprire una citta, questo e un ottimo modo per farlo. Mi e piaciuto molto il nostro tour e guida. L'audio e stato un po' difficile, ma la guida li ha tenuti lavorando. Quando il suo caldo, questo e un ottimo modo per andare in giro e stare un po' fredda. Verona e una citta facile accesso per segway intorno. Abbiamo visto tutti i principali siti e ci hanno dato una buona sensazione per il layout della citta. Siamo stati in grado di tornare a pochi posti il giorno successivo per un po' di tempo.

https://www.regiondo.it/segway-historic-tour-in-verona

<b>Book Now</b> ''' http://segwayverona.com/

5 PeterGed PeterGed | E-mail | Web | 24. srpna 2017 v 2:10 | Reagovat

“Adoro viaggiare in Segway”. Il modo migliore per cadere in amore con Verona in nessun tempo!
Quando si dispone di un breve tempo a coprire una citta, questo e un ottimo modo per farlo. Mi e piaciuto molto il nostro tour e guida. L'audio e stato un po' difficile, ma la guida li ha tenuti lavorando. Quando il suo caldo, questo e un ottimo modo per andare in giro e stare un po' fredda. Verona e una citta facile accesso per segway intorno. Abbiamo visto tutti i principali siti e ci hanno dato una buona sensazione per il layout della citta. Siamo stati in grado di tornare a pochi posti il giorno successivo per un po' di tempo.

https://www.regiondo.it/segway-historic-tour-in-verona

<b>Book Now</b> ''' http://segwayverona.com/

https://eu5.bookingkit.de/onPage/detail?e=2202759fc95947e409b3435a7ae87161&preview=true&lang=it

7 AlysonEud AlysonEud | E-mail | Web | 9. října 2017 v 13:26 | Reagovat

Hello all! Recently I have been dealing with a lot of Problems. Friends and doctors keep telling me I should consider taking pills, so I may as well <a href=https://www.snowdonrailway.co.uk/phpunit/tramadol-drug>website</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

8 Dol77larKime Dol77larKime | E-mail | 14. října 2017 v 12:12 | Reagovat

Были заплачены деньги 6000 за покупку базы данных и просто швырнул. с другого аккаунта к нему обратились, уже специально на 100р была сделка на выборку и тоже швырнул.

непорядочный гандон. кинет 100р%

Телеграм  @japoshka кидальная дешевка

9 Charleslap Charleslap | E-mail | Web | 23. října 2017 v 15:44 | Reagovat

Thesis Writing Service - EssayErudite.com

If you look for a trustworthy <a href=https://essayerudite.com/thesis-writing-service/>thesis writing service</a> and want to benefit from a higher grade, your editors, proofreaders, and instructors are here to lend you a hand.
Some students afraid of hiring professional writers due to ethical issues. As a result, they fail the course due to various reasons not able to defend their degree.
You should note that there is nothing wrong with opting for a <a href="https://essayerudite.com/thesis-writing-service/" />thesis writing service</a>. EssayErudite is certainly the best place for that.

Thesis Writing Service https://essayerudite.com/thesis-writing-service/

10 levitra 10 mg prezzo levitra 10 mg prezzo | E-mail | Web | 24. dubna 2018 v 10:54 | Reagovat

I have read much on the topic of free of charge blogging blogs, however I have no clear idea on the topic of that, can any one tell me which one is finest in support of free blogging?

11 levitra online levitra online | E-mail | Web | 25. dubna 2018 v 13:52 | Reagovat

I got so bored in the present day afternoon, but when I watched this YouTube comic clip at this web site I become fresh and cheerful too.

12 levitra 20 mg bayer prezzo levitra 20 mg bayer prezzo | E-mail | Web | 25. dubna 2018 v 19:37 | Reagovat

Hi to all, I am also actually keen of learning Personal home pages programming, except I am new one, I every time used to read content related to Personal home page programming.

13 levitra generic levitra generic | E-mail | Web | 25. dubna 2018 v 19:44 | Reagovat

Excellent, what a webpage it is! This webpage provides useful information to us, keep it up.

14 levitra prices levitra prices | E-mail | Web | 25. dubna 2018 v 22:20 | Reagovat

Hello it's me Fiona, I am also visiting this web site on a regular basis, this site is in fact pleasant and the people are really sharing good thoughts.

15 Markshect Markshect | E-mail | Web | 5. května 2018 v 18:56 | Reagovat

an u mix celias and levitra
<a href="http://myvardenafilok.com">buy levitra</a>
levitra orodispersibile opinioni
<a href=http://myvardenafilok.com#levitra+rezeptfrei+deutschland>levitra 10 mg prezzo</a>

16 Markshect Markshect | E-mail | Web | 6. května 2018 v 20:51 | Reagovat

efek penggunaan levitra
<a href="http://mylevitraok.com">levitra prices</a>
levitra y sacerdote alli pasaron agosto
<a href=http://levitra-gg.com#buy+levitra>generic levitra</a>

17 Markshect Markshect | E-mail | Web | 7. května 2018 v 0:16 | Reagovat

alameda municipal power cialis vs levitra
<a href="http://mylevitraok.com">levitra 20 mg bayer prezzo</a>
levitra significato nome
<a href=http://levitra-gg.com#buy+levitra>levitra online</a>

18 Markshect Markshect | E-mail | Web | 7. května 2018 v 3:48 | Reagovat

levitra viagra v cialis
<a href="http://mylevitraok.com">levitra 10 mg prezzo</a>
is levitra covered by medicare
<a href=http://mylevitraok.com#buy+levitra>vardenafil 20mg</a>

19 Markshect Markshect | E-mail | Web | 12. června 2018 v 3:44 | Reagovat

sorbinezuur bijwerkingen cialis
<a href="http://cialis-tt.com">cialis 5 mg</a>
aranka pilula generico de cialis
<a href=http://cialis-tt.com#buy+tadalafil+online>canadian cialis</a>

20 Markshect Markshect | E-mail | Web | 13. června 2018 v 18:40 | Reagovat

qvar autohaler 100 bijsluiter cialis
<a href="http://cialis-tt.com">cialis pills</a>
simbol cialis pada excel
<a href=http://cialis-gg.com#cialis+cost>buy cialis online</a>

21 Markshect Markshect | E-mail | Web | 14. června 2018 v 5:15 | Reagovat

conjunctival hyperemia cialis dosage
<a href="http://cialis-tt.com">tadalafil</a>
acheter cialis
<a href=http://cialis-tt.com#cheap+20mg+cialis>cialis buy</a>

22 Markshect Markshect | E-mail | Web | 14. června 2018 v 10:01 | Reagovat

cialis prescription assistance program
<a href="http://cialis-tt.com">cialis sale</a>
rimadyl 100mg chewable generic cialis
<a href=http://cialis-tt.com#cheap+cialis+20+mg>purchasing cialis on the internet</a>

23 Markshect Markshect | E-mail | Web | 15. června 2018 v 22:02 | Reagovat

beta blockers migraine bijwerkingen cialis
<a href="http://cialis-tt.com">cialis sale</a>
difference between cialis daily and 36 hour
<a href=http://cialis-tt.com#buy+cialis>generic cialis tadalafil</a>

24 Markshect Markshect | E-mail | Web | 16. června 2018 v 3:17 | Reagovat

roaccutane blijvende bijwerkingen cialis
<a href="http://cialis-gg.com">200 cialis coupon</a>
ervaringen generieke cialis for women
<a href=http://cialis-tt.com#cialis+uk>cheap 20 mg cialis</a>

25 Markshect Markshect | E-mail | Web | 25. června 2018 v 13:26 | Reagovat

venlafaxine 75 mg wirkung viagra
<a href="http://viagra-tt.com">cheap viagra 50mg</a>
cuanto tiempo dura media pastilla de viagra generic
<a href=http://viagra-gg.com#prezzo+viagra+50+mg>buy viagra 50 mg</a>

26 Markshect Markshect | E-mail | Web | 27. června 2018 v 15:50 | Reagovat

nimyle herbal viagra
<a href="http://viagra-tt.com">cheap 50mg viagra</a>
viagra popytka nomer 5 mp3 music
<a href=http://viagra-gg.com#viagra+soft+tabs+online+mail-order+pharmacies>viagra 50 mg</a>

27 Markshect Markshect | E-mail | Web | 29. června 2018 v 14:18 | Reagovat

espuma de poliuretano donde comprar viagra
<a href="http://viagra-tt.com">buy viagra 100 mg</a>
nata vegetal ambiente donde comprar viagra
<a href=http://viagra-gg.com#viagra+on+line>sildenafil coupon</a>

28 Markshect Markshect | E-mail | Web | 29. června 2018 v 18:48 | Reagovat

risperidone sandoz nebenwirkungen viagra
<a href="http://viagra-gg.com">sildenafil buy</a>
two main ingredients in viagra joke
<a href=http://viagra-tt.com#viagra+ohne+rezept+aus+deutschland>buy 50mg viagra</a>

29 Markshect Markshect | E-mail | Web | 30. června 2018 v 3:53 | Reagovat

noctamid 1 mg comprimidos viagra
<a href="http://viagra-tt.com">sildenafil cost</a>
viagra usage in india
<a href=http://viagra-tt.com#red+viagra+online+mail-order+pharmacies>sildenafil buy</a>

30 Markshect Markshect | E-mail | Web | 6. července 2018 v 4:02 | Reagovat

pocelui viagra vs cialis
<a href="http://cialis-tt.com">tadalafil tablets</a>
trazione cervicale controindicazioni cialis
<a href=http://cialis-gg.com#tadalafil+5mg>cialis coupon</a>

31 Markshect Markshect | E-mail | Web | 10. července 2018 v 1:13 | Reagovat

baclofeno nome generico do viagra
<a href="http://viagra-gg.com">viagra generic</a>
viagra patent expiration date australia day
<a href=http://viagra-gg.com#100mg+viagra>viagra prices</a>

32 Markshect Markshect | E-mail | Web | 10. července 2018 v 6:31 | Reagovat

viagra for women problems funny
<a href="http://viagra-gg.com">generic viagra</a>
redalip 200mg viagra
<a href=http://viagra-gg.com#sildenafil+coupon>where to buy viagra</a>

33 Markshect Markshect | E-mail | Web | 21. července 2018 v 2:08 | Reagovat

ervaringen generieke cialis online
<a href="http://cialis-easy.com">tadalafil 20 mg</a>
buy cialis cheap free shipping free pills
[URL=http://cialis-easy.com#buy+cialis+20mg ]generic cialis tadalafil[/URL]

34 Markshect Markshect | E-mail | Web | 21. července 2018 v 2:31 | Reagovat

victan generico de cialis
<a href="http://cialis-easy.com">cialis 20mg</a>
cialis tadalafil 10mg
<a href=http://cialis-easy.com#tadalafil+coupon>cialis cost</a>

35 Markshect Markshect | E-mail | Web | 23. července 2018 v 22:15 | Reagovat

ilomedin 20 mg cialis
<a href="http://cialis-easy.com">buy cialis online</a>
dimacol infantil generico de cialis
<a href=http://cialis-easy.com#tadalafil+cost>cialis generic</a>

36 Markshect Markshect | E-mail | Web | 24. července 2018 v 2:37 | Reagovat

cialis generico venezuela elections
<a href="http://cialis-easy.com">tadalafil</a>
quetiapina nombre commercial y generico de cialis
[URL=http://cialis-easy.com#200+cialis+coupon ]cialis 20 mg price[/URL]

37 Markshect Markshect | E-mail | Web | 24. července 2018 v 18:48 | Reagovat

cialis generico da 5mg oxycodone
<a href="http://cialis-easy.com">buy tadalafil</a>
generico do cialis na ultrafarma campinas
[URL=http://cialis-easy.com#generic+cialis ]cost of cialis[/URL]

38 Markshect Markshect | E-mail | Web | 25. července 2018 v 4:27 | Reagovat

generic cialis dailys
<a href="http://cialis-easy.com">cialis without a doctor's prescription</a>
cialis tablets 20mg australia immigration
<a href=http://cialis-easy.com#tadalafil+online>cialis 20 mg</a>

39 Markshect Markshect | E-mail | Web | 25. července 2018 v 6:50 | Reagovat

cialis generico in farmacia con ricetta
<a href="http://cialis-easy.com">cheap cialis</a>
cialis tadalafil 20mg erfahrungen
<a href=http://cialis-easy.com#cost+of+cialis>tadalafil 20mg</a>

40 Markshect Markshect | E-mail | Web | 25. července 2018 v 11:48 | Reagovat

disulfiram nombre commercial y generico de cialis
<a href="http://cialis-easy.com">cialis tablets</a>
c20 pill cialis c111
<a href=http://cialis-easy.com#buy+cialis+online>tadalafil tablets</a>

41 Markshect Markshect | E-mail | Web | 11. srpna 2018 v 15:25 | Reagovat

verschil generieke viagra generic
<a href="http://viagra-nice.com">viagra capsules online mail-order pharmacies</a>
buy viagra uk boots
<a href=http://viagra-nice.com#viagra+tablets>cheap viagra online</a>

42 Markshect Markshect | E-mail | Web | 11. srpna 2018 v 22:19 | Reagovat

dorflex e generic viagra
<a href="http://viagra-nice.com">female viagra</a>
travoprosta generico do viagra
<a href=http://viagra-nice.com#generic+viagra+online>sildenafil cost</a>

43 Markshect Markshect | E-mail | Web | 12. srpna 2018 v 1:16 | Reagovat

how long does viagra take to work 100mg is how many ml
<a href="http://viagra-nice.com">buy viagra 50 mg</a>
buying generic viagra online illegal movie
<a href=http://viagra-nice.com#viagra+100mg+bayer+prezzo>buy viagra 100 mg</a>

44 Markshect Markshect | E-mail | Web | 12. srpna 2018 v 2:35 | Reagovat

aeg f 65011 viagra
<a href="http://viagra-nice.com">viagra uk</a>
elani ciclo 21 generico do viagra
<a href=http://viagra-nice.com#womens+viagra>buy viagra 50 mg</a>

45 AlinaChenEtete AlinaChenEtete | E-mail | 30. srpna 2018 v 5:15 | Reagovat

Great post!
Respect the author!
By the way interesting reviews also found here ...https://technology4you.website/category/news-technology/ - News Technology

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama