Nekopej si hrob svou vlastní vidličkou a nožem!!!

Zhubnout!!!

31. března 2009 v 23:33 | marsi ♥ |  Tipy & Triky
Zhubnout!!!

Nespokojenost s nárůstem váhy po hodování z posledních dní roku je podle psycholožky Zdeňky Sládečkové nejlepším podnětem k úspěšnému hubnutí. Pocit, že se oblečení scvrklo, nebo si člověk oblékl tukový svetr a nemůže se s ním vejít do šatů, srazí lidskou psychiku dolů. A když je v úzkých psychika, člověk se víc snaží, než když je v pohodě, řekla Sládečková.
Před novoročním předsevzetím zbavit se zbytečných kilogramů co nejrychleji ale varovala. Pro tělo je tento postup příliš drastický a nepříznivě ovlivní i psychiku. "Jakmile si řekneme, já ode dneška nejím, dokud pět kilo nezhubnu, tak si můžeme být jisti, že situaci nezvládneme a budeme z toho mít špatný pocit," popsala.
Po Novém roce by se podle psycholožky člověk měl začít starat o fyzickou kondici i psychiku. "Promyslet, jakým způsobem si naprogramovat rok tak, aby byl pořád prosluněný, prosvětlený, abychom věděli, kde si nabereme radost, jak si život zorganizovat, aby nám pořád přinášel věci pěkné a pozitivní," řekla Sládečková.
Jako psycholožka pomáhá už 16 let lidem sundávat tukové vrstvy a ví ze zkušenosti, že situace každého klienta je individuální. "Rozhodně postup musí být pozvolný, jakmile na sebe nahrneme příliš velkou zátěž, tak ji prostě nevydržíme," upozornila.
Člověk by si proto měl realisticky přiznat, jaké má k hubnutí podmínky a co zvládne: zda dokáže najít sílu hubnout samostatně, nebo potřebuje pomocnou ruku. Někomu se osvědčuje hubnutí v podpůrném redukčním klubu, jiný dokáže cvičit sám pravidelně podle kazety doma. Někdy stačí upravit jídelníček podle všeobecně známých rad, jindy je třeba probrat jídelní zvyklosti s odborníkem. V některých případech doporučují odborníci i podpůrné prostředky na očistu organismu a odbourávání tuku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama